Kredyty gotówkowe

kredyt gotówkowy onlineDzisiaj banki mają dla nas wiele ciekawych ofert pożyczek. Bardzo dużo dostępna jest online, czyli bezpośrednio przez internet. Czym różni się możliwość pożyczenia pieniędzy od banku w odniesieniu do firmy pożyczkowej? Czy kredyt może być atrakcyjny i kiedy warto z niego skorzystać? Gdzie znajdę listę kredytów?

Kilka pytań na które postaramy się poniżej odpowiedzieć oraz przedstawić Ci możliwość pożyczenia pieniędzy w banku – czyli po prostu oferty banków i ich kredytów oferowanych klientom.

Zestawienie i lista kredytów online

Tutaj masz możliwość sprawdzenia banków oraz złożenia wniosku o pożyczkę. W zależności od kredytu skontaktuje się z Tobą doradca lub wypełnisz prosty wniosek kredytowy i od razu będziesz mieć decyzję czy została Ci przyznana pożyczka czy nie.

Łatwy kredyt

Zacznijmy od początku – czyli czym jest kredyt? Tego chyba nie trzeba za bardzo tłumaczyć, bo z pewnością doskonale wiesz, na czym to polega. Możemy doprecyzować, że banki pożyczając Ci pieniądze robią to na różnych zasadach oraz sprawdzając wiele warunków. Istotna jest tak zwana zdolność kredytowa, czyli zbiór Twoich cech, które mają wpływ na decyzję wydawaną przez bank (o tym czy pożyczka zostanie Ci przyznana, czy nie).

Kredyty gotówkowe mogą być atrakcyjne i proste. Banki oferują mniej skomplikowane produkty oraz mają jasne oferty. To tak jak z każdym innym towarem, który dostępny jest np. w sklepie. Czasami trafisz na dobrą promocję i ten sam produkt możesz mieć w lepszej cenie. Podobnie jest z kredytami, zawsze możesz trafić na promocyjne oprocentowanie oraz brak kosztów. Właśnie, o jakich kosztach mówimy?

Koszty kredytowe

Tutaj przy kredycie banki lubią dodawać swoje opłaty oraz marże. Po pierwsze może wystąpić opłata przygotowawcza (to szczególnie przy kredytach hipotecznych), dodatkowo bardzo często doliczane jest ubezpieczenie kredytu lub nas samych (np. od utraty pracy, czy poważnego zachorowania). Jednym z głównych parametrów jest oprocentowanie. Im jest ono wyższe tym więcej odsetek musisz oddać bankowi w spłacanych ratach.

Istotny przy wnioskowaniu o kredyt jest współczynnik RRSO (podawany przy każdej ofercie) czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Mówi nam ona o koszcie kredytu czyli ile procent więcej musimy oddać bankowi w skali roku. Im jest ona niższa, tym kredyt jest po prostu tańszy.

Zawsze warto pożyczać rozsądnie, czyli przeanalizować ofertę oraz umowę. Dopytać o opłaty i prowizje. Dobrze jest zastanowić się nad możliwością spłaty kredytu w przyszłości oraz tak dopasować wysokość raty, by zbyt mocno nie obciążyła Twojego budżetu domowego. To bardzo ważne, by nie popaść w zadłużenie! Podsumowując trzeba robić wszystko by terminowo spłacać swoje zobowiązanie.

Druga kwestia, nie warto pożyczać na zapas, ponieważ większa pożyczka to większe jej koszty. Jeżeli więc potrzebujesz np. 5000zł to pożycz właśnie taką kwotę. Wtedy opłata przygotowawcza oraz oprocentowanie będzie niższe niż w przypadku pożyczki na 15000zł (oczywiście dużo zależy od oferty banku oraz aktualnej promocji).

Chciałbyś pożyczyć mniejszą kwotę, szybko? Ranking pożyczek pozabankowych to nasza lista rekomendacji dla Ciebie, gdzie pierwszą pożyczkę otrzymasz nawet za darmo!